Düzcespor`u tanımayan kulüp başkanı
-Düzcespor zorda olsa yönetime kavuştu. Kulüp başkanı Cihat Algün’ün bu güne kadar Düzcespor maçlarına gelmemesi kısacası takımı tanımaması nasıl yorumlanabilir?

Başkan Cihat Algün’ün bir dönem önceki kulüp başkanı Mehmet Saygun gibi kulübü gönüllü almadığı kesin. Düzce Belediye başkanı Mehmet Keleş’in girişimleri sonrasında Cihat Algün kulüp başkanlığını kabul etti. Kendisinin bu güne kadar maçlara gelmemesi, kulübü tanımaması bence sorun değil. Cihat Algün başarılı bir iş adamı. Düzcespor’u kendi şirketi gibi yönetirse Düzcespor başarılı olur. Yanılmıyorsam rahmetli Zeki Yılmaz’da 1981-1982 futbol sezonunda kulüp başkanlığı yapmış. Kendisi o güne kadar Düzcespor maçına gitmemişti. O takım Edirne faciası olmasıydı birinci liğe çıkıyordu. Cihat Algün gibi genç iş adamlarının geçte olsa kulübü sahiplenmesi güzel bir şey. İnşallah Algün’ü diğer iş adamları takip eder

-Cihat Algün başkanlığındaki yönetim zayıf olarak nitelendiriliyor

- 32 yıldır bu işin içindeyim. Düzcespor’da 84 tane yöneticinin bulunduğu dönemi biliyorum. Sayı önemli değil. Yönetim ne kadar kalabalık olursa olsun takım kötü gittiğinde takımın yanında sadece 2-3 yönetici kalıyor. Geçtiğimiz sezon Mehmet Saygun başkanlığındaki yönetim birlik beraberlik içindeydi. Her maçta yöneticiler takımın yanında oldular. Cihat Algün yönetime kendi işyerindeki çalışma arkadaşlarını almış. Kulübü şirketi gibi yönetecek. Zaten kulüp içinde profesyonel yöneticiler var. Bence aktif çalışan 3-4 yönetici yeter. Önemli olan parasal kaynaklar. Geçtiğimiz sezon yöneticiler küçümsenmeyecek derecede maddi katkı yapmıştı. Bu sezon takımın giderlerini başkan Cihat Algün karşılayacak.

 -Düzcespor teknik heyeti belli oldu. Düzce’yi ve Düzcespor’u tanıyan bir teknik adamın gelmesi Düzcespor için avantaj mı?

-Düzce’yi tanıması yada Düzcespor’u tanıması önemli değil. Bir teknik adam 2 bilemeden 3 çalışmada takımı tanır, 2 -3 maçta Düzce’nin Düzcespor’a bakış açısını anlar. Taner Öcal eğitimci ve alt yapıda tecrübeli bir teknik adam. Ben bu güne kadar eğitimci ve alt yapıda başarılı olmuş teknik adamların üst yapıda başarılı olduğuna şahit olmadım. Üst yapı alt yapıdan çok farklıdır. Taner Öcal ‘ı tanımam. Bence Taner Öcal yerine futbolu yeni  bırakmış,ligleri tanıyan ve idealist bir teknik adam göreve gelseydi daha başarılı olurdu.Taner Öcal’a zaman tanımak gerek. Bunun dışında Taner hocanın bütün yardımcılarını Düzce dışından getirmesi yanlış. En azından kaleci antrenörü Seçkin Asuk görevine devam edebilirdi yada yardımcılardan biri Düzce’li olabilirdi. Taner hoca ve ekibine başarılar diliyorum. Elbette peşin hükümlü değilim ve onlara Düzce damla olarak yardıma hazırız.

-Düzcespor transferlerini yine menajerler ve sportif direktörler yapacak. Bu sorun mu?

-Düzcespor gibi her senede bir yönetimin değiştiği, izleme komitesinin  olmadığı bir takımda elbette transferleri menajerler yapacak. Menajerler yine en fazla para kazanacağı futbolcuları Düzcespor’a satmak isteyecek.Transferler artık şansımıza kalmış. Geçen sezonki kadrodan işe yarayacak futbolcular tutulmalı ve Düzcespor amatör kümelerinden ve Düzcespor  alt yapısından futbolcular alınmalı.  Transferde bence büyük hayal kırıklığı yaşacağız.Umarım ben yanılırım. Tavsiyelerle, ricalarla inşallah futbolcu alınmaz. Teknik patron bu konuda ince eleyip sık dokumalı. Dış transferlerle kesinlikle hazırlık kampı ve hazırlık maçlarından sonra resmi sözleşme yapılmalı.

-Düzcespor kulüp başkanı Cihat Algün’ün inşaat sektöründe olması nedeniyle Düzcespor tesisinin kısa sürede yapılacağı belirtiliyor

- Sanmıyorum. Yıllardır aynı masalı dinliyoruz. Düzcespor tesisi için sadece kulüp başkanının, yönetimin istekli olması yeterli değil. Düzce’de siyasi  iradenin ve mülki amirlerin harekete geçmesi gerekiyor. Düzce milletvekillerinin sporun ne kadar içinde olduğu ortada. Bir önceki yönetim arsayı tahsis etti. Bu yönetimde en azından tesisin temelini atarsa bence büyük bir yapmış olur. Cihat Algün bu konuda kararlı olduğunu söyledi. Bekleyelim ve görelim.

-Düzcespor alt yapısının Akademi liglerine girmeyeceği  söyleniyor

- Bu Düzcespor’u lav etmek, bu Düzcespor’a yapılacak en büyük kötülüktür. Düzcespor alt yapısı kesinlikle devam etmeli. Geçtiğimiz sezon alt yapıda ayrı bir yönetim vardı ve sorun yoktu. Bu sezonda ayrı bir yönetim olsun. Alt yapı sorumlusu Erol Tolga hoca Düzcespor alt yapısını en iyi bilen isimlerden biri. Düzcespor alt yapısı kesinlikle ve kesinlikle akademi liglerine katılmalı. Başkan Cihat Algün bu konuda gerekeni yapacaktır. Zaten alt yapıya çok fazla bir bütçe gerekmiyor. Düzcespor geleceği ile kimse oynamamalı. Yönetimde bu konuda açıklama yapmalı ve dedikodulara bir son vermeli.  

 

 

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları