TENEKE / T N K
İyi şarkılar yapan bir sanatçı Caner. Sessiz sedasız iyi şarkılar yapan bir adam. Özellikle ruha değen ve mizaha değinen sanatçıları seviyorum. “Söyle ruhum…” diye seslenirken sesini de o moda sokabilen bu adam ve eğlenceli orkestrası gençlere ve benim gibi genç zamanlarının ötesindekilere çağrışımlı bir gece yaşattı. Eğlencelere, ayrılıklara, kalpsiz olanlara adandı şarkılar. İyi şarkılar hep çoklu çağrışımlar yapar. İyi sesler etkili izler bırakır. TNK gecesinde gençlerin sahne önüne fırlayışı, benim de istediğim koltuklarda istediğim biçimlerde konseri izleyişim doğaçlama anlar yaşattı.

Anlar, yani doğaçlama olanlar şahane yargılara vardırıyor insanı. Popülizmi ve çok konuşup da aslında hiç konuşmayanları, birbirlerinin yanılgılarında konaklayanları hiç takmıyorum; felsefe arıyorum, müzik arıyorum; sokaklara, akıp giden zamanlara ve geçmiş ve gelecek olan tutkulara, beni hep iyi tutan “bir gün mutlaka” soluklanmalarına selam çakıyorum. Aldırmadıklarım çok, bilmedikleri çok; kimse kendini yaşamıyor, işte ben buna alışamıyorum. Bunu en çok müzikle aşıyorum.

Ben bu konseri; Caner’i ve iyi müzisyenleri dinlediysem bu kendim ve sanat içindir. Sanata sonsuz saygım var. Herkes bilsin, saygıda sanatın dışına çok çıkmam.

Bilmezliği sevmem, müziği severim, sokak müzisyenlerini görünce beklerim.

O gece TNK’yi bekledim, sokağa çıkalım istedim…

Salondaki güzel ve doğal olan şeyleri ve herkesin kendi oluşunu sevdim. İyiyim, iyiydim. Güzel çağrışımların kıvılcımlara dönüşmesini istedim. Hem saklıydım hem değildim. İyi bir gece geçirdim. İyi şarkılar için baştan teşekkür etmiştim…

O halde bitireyim…

Bir söz yazıp, Caner beste yapsın diye söylerim.

Belki bir gün… Bir TNK gecesini daha beklerim…


Son Yazıları

2019.05.07 - MUSA VE ÖĞRENCİLERİ
2018.12.20 - Yerli malı yoğurdu
2018.06.13 - Dünyayı değiştirecekler
2018.05.29 - BİR BU EKSİKTİ
2018.05.17 - Bu kez Bob Marley
2018.05.10 - BİR YALNIZLIK OYUNU
2018.05.01 - Zakkum iyi geldi
2018.03.23 - Ali Beşer
2018.03.05 - BİR FİLOZOFUN GÖSTERİSİ
2018.02.24 - İYİ ŞARKILAR SÖYLÜYORSUN SEN

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları