Haydi Çocuklar bu işi bitireceksiniz
Cumartesi maçı nasıl yazılır, nasıl anlatılır. Zor mu zor. Ama bu çocukların zaferini birileri anlatacak. Ama ben... Ama sen...
Maç başlamış, daha sağımızı solumuza bakarken golü yiyoruz. Dakika 3. Hemen akabinde adamların kaçırdığı bir gol var. Direkler bizi seviyor. Bu çocuklar o kadar kötü başlıyorlar ki maça sormayın. 2 hafta önce Erbaa maçındaki abondene oluşumuz. 1 hafta önce Tire’deki maçın 9.. dakikasında yediğimiz penaltı golüyle yenilişimiz. Bu iki maçın üstüne üstlük 2. Dakikada yediğimiz gol. Rakibin kaçırdığı direkten dönen TOP. Bu olumsuzlukları yaşayan bir takımın futbolcularının yaşam mücadelesi. Kolay değil beyler. Bu futbol nalet bir meslek. Kazanırsan iyisin, alkışlanırsın. Kaybettinmi senden kötüsü yok. Bu olumsuzluklar malum SİLİVRİ  maçından beri sürmekte. Bu çocuklara kızmaya hakkımız yok. İyi günde stadı dolduran binlerce insan, 10 TL bilet parası için mangalda kül bırakmayan beyler. Üstüne üstlük bu Halide Edip Adıvar maçında bu çocukları boşamışlar. 2 hafta önce stad tıklım tıklım. Bu maçta gelen insanları elle sayarsınız. Bu kadar olumsuzluklar içerisinde bu maça 1-0 mağlup başlamak. Bu maç için çok şey yazılır. Sayfalar almaz. Bu çocuklar sezon başından bu yana ama öyle ama böyle, güçleri nispetinde mücadele ediyorlar. Bu takımın gücü bu. Bir limondan ne kadar su çıkacağını tahmin etmek zor değildir. Bu takımdan da çıkacak SU BELLİDİR. Bu 4-1’lik galibiyetin kazananları bellidir. Önce DZÜCSEPRO  kazanmıştır. 37. Dakikada Mert’in attığı gol, 50. Dakikada Zihni4nin golü, 73 ve 87. Dakikada Teoman beyin golleri. Hem bizlere hem de Düzcespor’a BÜYÜK MORAL kazandırmıştır.

HAYİDİ ÇOCUKLAR
Geriye bakmayın. Siz siz olun ortaya koyduğunuz gücünüzle, bu takımı buralara sizler getirdiniz. Önünüzde Manisa, Derince, Dardanel, Bursa, Çatalca ve Kemer maçları var. bu 6 maç neticesi sizlerin kaderini belirleyecek. Bu periyodda kazanacak maçlarınızda olacak, kaybedecek maçlarınızda olacak. Puan cetveline baktığımızda bu ipi göğüsleyecek güce sahip takım sizler gözükmektesiniz. Sırtınızda taşıdığınız Kırmızı Lacivert forma, şehitlerin kanlarıyla yoğrulmuş bir formadır. Bu forma 50 yıllık tarihinde çok badireler atlatarak bugünlere kadar gelmiştir. ALTI haftalık maç trafiğinizde iyi çalışarak bu badireyi başarı ile atlatacak güç sizde vardır. Yarınki maç ve sonrasındaki diğer maçlarınızda BAŞARILAR SİZLERİN OLSUN ÇOCUKLAR. Kalın sağlıcakla.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları