Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ2015/3048 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 

Düzce İli, Merkez İlçesi, Güldere Köyü, Güney Mevkii, 125 Ada, 58 Parselde kayıtlı, 25.135.17m2’lik tarla vasıflı kapama fındık bahçesi olarak kullanılan taşınmazdır. Üzerinde bulunan fındık ağaçları 3x3 dikim uygulanmak sureti ile dikilmiş ve gençleştirme işlemi tamamlanmış vaziyettedir. Taşınmazın batı hududunun bir kısmında kadastro yolu mevcut olup diğer hudutları komşu parseller ile çevrilidir. Taşınmaz eğimli bir arazi yapısına sahip ve kuru tarım arazısi niteliğindedir. Ulaşım ve sulama problemi bulunmamaktadır. Taşınmaz köy yerleşik ve imar alanı dışında kalmaktadır. Taşınmazın tamamı 175.946,19 TL olup, satışa konu borçlunun 1/5 payına isabet eden tutar ise 35.189,24 TL’dir.

  Kıymeti : 35.189,24 TL

KDV Oranı: %18

1. Satış Günü : 30/01/2018 günü 11:20 - 11:25 arası 

2. Satış Günü : 28/02/2018 günü 11:20 - 11:25 arası 

Satış Yeri : Düzce Eski Belediye Binası - Fevzi Çakmak Mah. Kalıcı İşyerleri C Blok No:234 Oda:123 (Atos karşısı) MERKEZ / DÜZCE

Satış Şartları : 

1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden,arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerinin %50’sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış gider-

lerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 

2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aski takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 

5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6-Satış ilanı ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup: İ.İ.K 127.md. gereğince iş bu satış ilan; tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3048 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/12/2017

(İ.İ.K. m 126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. 

* Bu örnek bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
Bu haber 21.12.2017 11:04:58 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • 2019 yılının ilk açık kapı günü gerçekleştirildi

 • Vatandaşlar karın tadını çıkarsın

 • Yabancı dil eğitiminde uygulanan yanlışlara dikkat çekildi

 • Düzce’de kar yağışı en çok çocukları sevindirdi

 • Akşener Küçük'ü tanıttı

 • Sürücü ve araç sahibine ceza yağdı

 • 39. gurur yılımız

 • Sertifikalarını Ay’dan aldılar

 • Sokak hayvanları üşümeyecek

 • Bilim Atölyesinde sona gelindi

 • Düzce'de U19 Play off haftası

 • Akademide puan alamadık

 • Bölgeselde Düzce 4 takımla

 • Türkiye amatör futbol disiplin kurulundan Düzce kararı

 • Düzce Basket çeyrek finalde

 • Taraftar Düzcespor için diyor ki

 • 14 ocak 2018 kazanmaya devam

 • Halk günü toplantısı ertelendi

Benzer Haberler