Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

2015/36033 ESAS Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANIT.C. DÜZCE  5. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

2015/36033 ESAS
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NOLU TAŞINMAZI
    Özellikleri    : Düzce İli Merkez ilçe Kiremitocağı Mahallesi hudutları dahilinde Kadırga Sokak üzerinde bululna 401 ada 3 nolu parsel üzerinde mevcut binadan kurulmuş olan kat irtifakına göre 9454/193925 arsa paylı A Blok zemin kat bir bağımsız bölüm nolu mesken niteliğinde bulunan taşınmazın
İMAR DURUMUNUN İNCELENMESİ
Düzce Belediye Başkanlığı İmra ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 08/01/2016 tarih ve 133 sayı ile celp edilen imar paftası incelendiğinde Kiremitocağı mahallesi 401 ada 3 nolu parsel 08.02.2013 tarih onaylı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ‘Konut Alanı’ olarak planlanmış, ayrık nizam 3 kat olup TAKS :0.40, KAKS:1.30’dur. Taşınmaz üzerinde bulunan A Blok 23.01.2014 tarih ve 2014/42-A sayı ile A blok toplam 6 B.B için 3-b yapı sınıfı ile yapı ruhsatı almıştır.
TAŞINMAZIN MAHALLEN ÖZELLİKLERİ
Binanın Bürüt Kul Alanı Bağ.Böl.lerin arsa payı 9454/193925 arsa payına düşen miktar: 94.54m2, binadaki konumu: değerleme konusu taşınmaz, 1939.24m2 alanlı 401 ada 3 parsel üzerinde oluşan A,B,C olarak 3 adet bloktan A Blok olarak Günel sokaktan site girişine göre ilk blok üzerinde, zemin katta ve Kadırga sokak ile Günel sokağa konumlu köşe dairedir. A Blok’un zemin katı 1 ve 2 normal katlarından her katta iki daire olmak üzere toplam 6 daire bulunmaktadır.
İç Mekan Özellikleri
1 nolu Bağ. Bol: borçu adına kayıtlı bulunan 1 nolu bağımsız bölüm, binanın zemin katında yer almakta olup içerisinde kimse bulunmadığından girilmemeşi olup dışarıdan yapılan inceleme ve gözlemler ve Düzce Belediyesi’nden temin edilen onaylı projesine istinaden giriş antresi, salon, mutfak, 3 oda, WC, banyo, bir adet özürlü girişinden oluşmaktadır. Dış kapı çelik, pencereleri ahşap görünümlü PVC olarak takılmıştır. Oda tabanları laminant kaplı vaziyette olup mutfak tezgahı lake olarak yapılmış ve tezgaz altı ve tezgah üstü dolapları ile ankastre fırın, ocak ve davlumbaz takılmış vaziyette bulunmaktadır. Balkon tabanları seramik kaplıdır. İçerisinde elektrik ve su tesisatı mevcut olup, ısıtma doğalgaz kombi vasıtası ile radyatörler ile sağlanacaktır. Daireye doğalgaz gelmiş ancak abonelik alınmamış daireye bağlanmamış vaziyettedir. Zemin katta bulunan daire alanı bürüt 122 m2’dir.
     Kıymeti    : 145.180,00 TL
    KDV Oranı    : %1
    Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibi
    1. Satış Günü     : 07/12/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
    2. Satış Günü     : 23/01/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
    Satış Yeri     : Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İşyerleri C Blok No: 234, Oda: 123, Merkez Düzce (Atos karşısı Eski Düzce Belediye Binası)
    Satış Şartları :
    1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden,arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerinin %50’sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış gider-
lerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aski takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını Kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/36033 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 30/10/2017
Bu haber 07.11.2017 13:49:46 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Yoldan çıkarak ters döndü

 • Düzce pistini yaparken çok zorlandık

 • Düzce'de kaldırım çalışmaları devam ediyor

 • Park ve bahçelerin bakımı yapılıyor

 • Başkan Ay “Basın toplumsallaşma sürecinde önemli rol üstlenmiştir”

 • Düzce Belediyesi Denetim komisyonu üyeleri belirlendi

 • Akçakoca’da sokak sağlıklaştırma projesi bu yılda sürecek

 • Rektör Çakar, personeli dinledi

 • İlginç evlenme teklifi, vatandaştan alkış topladı

 • AK Parti ‘de görev dağılımı yapıldı

 • 38. gurur yılımız

 • Önce üyeleri tanıyacak sonra çözüm üretecek

 • Düzce'de futbol devam ediyor

 • Amatörde sürpriz cezalar

 • Düzcespor golcüsü Düzcespor rakibinde

 • Pandul İnşaat Elmacık'tan önemli transfer

 • Filede temsilcilerimiz Düzce'de

 • Düzce Halter'den açıklama

Benzer Haberler