Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

2015/36033 ESAS Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANIT.C. DÜZCE  5. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

2015/36033 ESAS
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NOLU TAŞINMAZI
    Özellikleri    : Düzce İli Merkez ilçe Kiremitocağı Mahallesi hudutları dahilinde Kadırga Sokak üzerinde bululna 401 ada 3 nolu parsel üzerinde mevcut binadan kurulmuş olan kat irtifakına göre 9454/193925 arsa paylı A Blok zemin kat bir bağımsız bölüm nolu mesken niteliğinde bulunan taşınmazın
İMAR DURUMUNUN İNCELENMESİ
Düzce Belediye Başkanlığı İmra ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 08/01/2016 tarih ve 133 sayı ile celp edilen imar paftası incelendiğinde Kiremitocağı mahallesi 401 ada 3 nolu parsel 08.02.2013 tarih onaylı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ‘Konut Alanı’ olarak planlanmış, ayrık nizam 3 kat olup TAKS :0.40, KAKS:1.30’dur. Taşınmaz üzerinde bulunan A Blok 23.01.2014 tarih ve 2014/42-A sayı ile A blok toplam 6 B.B için 3-b yapı sınıfı ile yapı ruhsatı almıştır.
TAŞINMAZIN MAHALLEN ÖZELLİKLERİ
Binanın Bürüt Kul Alanı Bağ.Böl.lerin arsa payı 9454/193925 arsa payına düşen miktar: 94.54m2, binadaki konumu: değerleme konusu taşınmaz, 1939.24m2 alanlı 401 ada 3 parsel üzerinde oluşan A,B,C olarak 3 adet bloktan A Blok olarak Günel sokaktan site girişine göre ilk blok üzerinde, zemin katta ve Kadırga sokak ile Günel sokağa konumlu köşe dairedir. A Blok’un zemin katı 1 ve 2 normal katlarından her katta iki daire olmak üzere toplam 6 daire bulunmaktadır.
İç Mekan Özellikleri
1 nolu Bağ. Bol: borçu adına kayıtlı bulunan 1 nolu bağımsız bölüm, binanın zemin katında yer almakta olup içerisinde kimse bulunmadığından girilmemeşi olup dışarıdan yapılan inceleme ve gözlemler ve Düzce Belediyesi’nden temin edilen onaylı projesine istinaden giriş antresi, salon, mutfak, 3 oda, WC, banyo, bir adet özürlü girişinden oluşmaktadır. Dış kapı çelik, pencereleri ahşap görünümlü PVC olarak takılmıştır. Oda tabanları laminant kaplı vaziyette olup mutfak tezgahı lake olarak yapılmış ve tezgaz altı ve tezgah üstü dolapları ile ankastre fırın, ocak ve davlumbaz takılmış vaziyette bulunmaktadır. Balkon tabanları seramik kaplıdır. İçerisinde elektrik ve su tesisatı mevcut olup, ısıtma doğalgaz kombi vasıtası ile radyatörler ile sağlanacaktır. Daireye doğalgaz gelmiş ancak abonelik alınmamış daireye bağlanmamış vaziyettedir. Zemin katta bulunan daire alanı bürüt 122 m2’dir.
     Kıymeti    : 145.180,00 TL
    KDV Oranı    : %1
    Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibi
    1. Satış Günü     : 07/12/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
    2. Satış Günü     : 23/01/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
    Satış Yeri     : Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İşyerleri C Blok No: 234, Oda: 123, Merkez Düzce (Atos karşısı Eski Düzce Belediye Binası)
    Satış Şartları :
    1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden,arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerinin %50’sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış gider-
lerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aski takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını Kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/36033 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 30/10/2017
Bu haber 07.11.2017 13:49:46 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Geçmiş olsun Figen Ozan

 • Son anda fark etti kamyonunu yanmakta kurtardı

 • AK Parti’den Şehit ailelerine Çanakkale gezisi

 • Çaresiz anne babanın yardım çığlığı

 • Keskin, “Yerel seçimlerinde 10-0 yapacağız”

 • DTSO'nun iki projesi onaylandı

 • Düzce Belediyesi ekipleri yoğun mesaide

 • Akçakoca'da kamyon aydınlatma direğini yıktı

 • 2 Katlı ahşap ev yanarak kül oldu

 • Askıda ekmek uygulaması başlattılar

 • Düzcespor'a milli golcü

 • Başkan Ay muhtarlarla buluştu

 • Hurdaya dönen araçtan sağ çıktı

 • Gökhan Sevim Kavakbıçkıspor’da

 • Düzcespor’dan bu oyuncular gitti

 • Spor Vakfı Kongresi bugün

 • Bu kulüpler kapandı

 • Düzce’den BAL takımları katılamıyor

Benzer Haberler