İnsan ne yazacağını şaşırıyor
Yeni hoca.. Yeni bir ümit.. İstanbul’un havası nefis. Bayrampaşa ve Düzcespor sahada gözüküyor. Ev sahibinin seyircisi bayağı, bizim ise bir avuç taraftarlarımız var. İstiklal marşını hep birlikte okuyoruz. Maç başlıyor. 

Düzcespor kadrosu geçen haftanın hemen hemen aynısı. İki takımda temkinli başlıyor oyuna. Dakikalar ilerliyor 20. dakika ilk atağımız gelişiyor. 18 içinde buluşuyor bizim 9 no’lu santraforumuz Muzaffer topla. Kalede kaleci Hamdi’de yok. Bizim santrafor topu boş kale yerine nereye atıyor biliyor musunuz; KARGALARA. Tabi ki böyle bir top bir futbolcuya 20-30 maçta oynasa bir daha zor gelir. Oyun sürüyor. Ev sahibinin ilk yarının son dakikalarında kaçırdığı bir gol pozisyonu var ki ona inanmakta ZOR. Ve maçın ilk yarısı sona eriyor.

İkinci yarı başlıyor. İki takımda VASAT. 55. dakikada Oktay çıkıyor, ÇAĞRI giriyor. Oyun sürüyor. Ne Düzcespor’da bir oyun değişikliği nede ev sahibinde. Kördüğüm şeklinde devam ediyor oyun. Ev sahibinde iki değişiklik VAR. Biraz KIPIRDIYORLAR. Bizde Buğra çıkıyor, İsmail giriyor. Fakat herhangi bir kıpırdama yok. Dakika 82. Bizim Ahmet topla buluşuyor. Rakip orta sahada basıyor Ahmet bey yerde. Rakip sürüyor topu kaleciyle karşı karşıya. Nefis vuruyor. GOL... 1-0 Mağlubuz. Herkesin gardı düşüyor. Ardından bir GOL daha maç sona eriyor. Bayrampaşa:2 – Düzcespor:0.

NOT: Hocam bu maç sizin ikinci maçınız. İlkinde tribünden takımı idare ettiniz. Bayrampaşa maçında ise saha içerisinde idiniz. Şimdi size niye böyle yaptınız, niye böyle yapmadınız diyecek halimiz yok. ANCAK.. Yüklendiğiniz YÜK TAŞINACAKMI, Tabi ki TAŞINACAK. Kolay mı, DEĞİL.

Hocalığını üstelendiğin takım 50 yıldan bu yana Türkiye liglerinde top koşturan bir takım. Bu takım günü geldi, Türkiye liginin kapısından döndü. Günü geldi 3.  Türkiye ligine düştü dünyanın En büyük 2 depremini yaşadı ve Amatör kümeye kadar düştü. Küllerinden yeniden doğarak tekrar profesyonel kümeye yükseldi. Şu anda bu Kırmızı-Lacivert formamızı ıslatan gençlerimize bu formanın kutsallığını anlatacaksınız. Sizden ricam; Ne yapacaksanız yapın.. Bu takımı layık olduğu yere çıkarın.

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları