Galip gelmek
Yenmek, galip gelmek tabi ki güzel. Hele hele tamda maç bitti derken golü atmak. İşte Pazar günkü maçın 89. dakikasında HER ŞEY VARDI. Takım çok güzel bir akın yapıyordu. Rakip takım maç boyunca oyunu çirkinleştirmek adına her şeyi yapıyordu. Hele hele üç haftadır Düzcespor’un üzerinde kapkara bulutlar dolaştıkça dolaşıyordu. Önce sezon başında takımın başına getirilen Taner hoca istifa etmişti. Ardından takım Erol ve Emre hocaya teslim edilmiş, hafta içi Ahmet hoca ile anlaşma yapılmıştı. Hatta hocanın lisansı bile çıkartılmamıştı. Bu koca bulutları yok etmek hakikaten zordu. 

Maç başlamıştı. Rakipte iyi bir takım diyebiliriz. Ancak oyunu çirkinleştirmek adına her şeyi de yapıyorlardı. İlk yarı Serhat’ın direkte patlayan şutuyla sona ermişti. İkinci yarı maça İsmail ile başlamıştı takım. İsmail malum geçen hafta harika bir gol atmıştı Batman’da. İlk yarıya göre biraz daha iyi top oynamaya başlamıştık. Ama gol bölgelerindeki basiretsizliğimiz sürüyordu. Maçta yavaş yavaş sona gelinmek üzeriydi. İşte bu 89. DAKİKAYA gelinmişti. Ben dahil herkes maç berabere bitecek kanaatindeydik. Ama işte bu 89. DAKİKA hepimize hayat verecek dakika. 

Serhat beyin 18 dışından topla buluşması, rakibini ekarte ederek 18’e girmesi, kalecinin sağından topu ağlara göndermesi, bizim basın tribünündeki insanların birbirine sarılması, stad hoparlöründeki gol gol sesleri, karşı tribündeki gençlerimizin can hıraç hareketleri anlatılabilecek cinsten değil beyler. 

Galibiyette emeği olan herkesi kutluyorum. Bir kutlamada çiçeği burnunda Belediye Başkanı Dursun Ay’a sağ ol başkan uğur getirdin Düzcespor’a. 

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları