Altın puan
Pazar günü malum Silivri’nin konuğu idik. Maç başlıyor. İstiklal Marşımızı dinlerken Kaptan Sercan’dan itibaren topçulara bakıyorum. Tanımadığım 3 tane futbolcu var kadroda. Rıdvan (13), Mesut (20), Teoman (17). Bu adamlar tabi ki yeni transferlerimiz. Maçın 5. dakikası. 20 nolu yeni transferimiz Rıdvan bey öyle bir gol pozisyonuna giriyor ki sormayın. Bu futbolcumuz kaleciyle karşı karşıya geliyor ki sormayın. Böyle bir gol kaçar mı kaçar. Eh futbol onun için güzel. Her pozisyon gol olsa da olmaz. Gol pozisyonundan 2-3 dakika sonra bu sporcumuz sakatlanıyor. Emre giriyor. Maç devam ediyor. Ev sahibinin öyle ahım şahım pozisyonu yok. Devre 0-0 tamamlanıyor.

İkinci yarının başında b ukez Sercan yok, sakat. Yerine 4 nolu Şeyhmuz var. Ev sahibi takım devrenin başında yine ilk yarıdaki oyununu devam ettiriyor. Dakikalar 55’i gösteriyor. İkinci yarının başında Sercan’ın yerine giren Şeyhmuz bey, öyle bir Kırmızı Kart görüyor ki sormayın. Evlere şenlik. Final maçındasınız, şampiyonluk kovalıyorsunuz, sezon başından bu maça kadar öyle ama böyle ter akıta akıta buraya kadar gelmişsiniz. O arkadaşlarınıza günah değil mi Şeyhmuz bey.

Maç sürüyor. Eh rakip kötü bir takım değil. O çocuklarda beğenirsiniz beğenmezsiniz lider takım. Onlarda terlenin son damlasına kadar akıtıp oraya gelmişler. Saldırıyorlar Düzcespor kalesine. Dakikalar ilerliyor. Sağdan atak yapıyorlar. Düzcespor 10 kişi. 3’te yeni adam aslanlar gibi direniyorlar. Onların seyircilerinin içindeyiz arkadaşlarla birlikte. Bağırdıkça bağırıyorlar. Bizim taraftarın sesi gelmiyor bizim olduğumuz yere. Ellerinde Düzcespor flamaları. Yağmur maçın başından beri hiç durmuyor. Kar yağışı da başladı. Hoca maçı tam 7 dakika uzatıyor. İnsan tabi ki kızıyor hakeme. Bizde tribünden iniyoruz aşşağıya. Kar yağışı altındayız. Düdük çalıyor. Düzcespor altın puanını alıyor. Seyircimize diyecek yok.

10 kişi ile maç tamamlamak kolay iş değil beyler. Kutluyorum bu takımda emeği olan insanları. Bizim Kırmızı Lacivet formamızı ıslatan Salih, Tayfun, Berk, Sercan, Kerem, Zihni, Emre, Oktay, Rıdvan, Teoman ve diğerleri YOLUNUZ AÇIK OLSUN...


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları