9 Ocak ve Damla Gazetesi
9 Ocak 1980 tarihi Damla Gazetesinin yayın hayatına başladığı gündür. 4 yıl kadar haftalık olarak yayınlandıktan sonra 9 mayıs 1984 tarihinde de günlük yayına geçti. 36 yıl bitiyor, 37. yıla giriliyor.

Damla Gazetesinin siyasi bir çizgisi olmadı, doğruyu  yazmaktan çekinmedi, Düzce’nin sorunlarını savunmada dik durdu. Ta ki, 22 Ekim 2009 tarihine kadar. O gün bir siyasinin iftirasına uğradık, ikisi yeni yayın hayatına başlayan yandaş üç gazetenin tetikçiliği ile üzerimize geldiler. Emsali görülmemiş bir nedenle ile resmi ilan hakkımızı kestiler.

Geriye dönük mesnetsiz bir gerekçe ile mahsup işlemi uyguladılar. Haklılığımızı anlatamadık, çünkü, suçlayan da, savunmayı alan da ayni kişiler idi.

Sonuçta 25 ay hakkımızı gasbettiler. Ama biz yılmadan yayına devam ettik. Haklı davamızda kimse bize destek vermedi. Bizi dinleyen, sorununuz nedir diye soran olmadı.

Ama, bizi kendi sözcüleri gibi gördüler. Kutlama mesajlarını, teşekkür ifadelerini, özel düşüncelerini yazmadığımızda gönül bıraktılar.

Bunları niçin yazıyorum,

Bir zamanlar en güvenilir  mesleklerin başında yer alan gazetecilik bugün ayaklar altında, itibarsızlaştı, meslek liyakatsız kişilerin çıkar aracı oldu. Düzce’de de böyle.

Böyle bir ortamda gazeteleri yaşatmak zor.

Damla Gazetesi bu zoru başardığı için gururlu ve onurlu…

Benim dört yılı aşkın süredir Damla Gazetesi ile sadece maddi bağım var. Bu işi çocuklarıma bıraktım. Görüldüğü gibi benden daha iyi yönetiyorlar. Onlara teşekkür ediyorum.                            

36 yılı daha nice yıllara taşımalarını diliyorum.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları