Kaçan galibiyet
Malum Perşembe akşamı çok insan televizyonların başında Düzcespor’u izledi. Türkiye Kupası’nda Antep karşısında penaltılarla kaybedilen maçta Düzce’un ortaya koyduğu oyun tabi ki herkes gibi beni de sevindirmişti. Cumartesi yola koyulduğumuzda güneş yeni yeni doğuyordu.

Adana’daki öğlen yemeğine müteakip Dörtyol öğretmen evinde mola verdiğimizde ise Beşiktaş Galatasaray’ın maçını izleyebilmek için ilçede bir yer bularak TV’nin karşısına geçip derbiyi izleme fırsatı bulduk. Malum maçın neticesi 2 – 2. Pazar sabahı arkadaşlarla Hatay’a doğru yol alıyoruz. Maçın kritiğini tabi ki yapıyoruz. Hatay’a yaklaşırken Belen ilçesini takiben tepelerden o güzel Amik ovasını seyrede seyrede yol almak...

Hatay şehrine vardığımızda çayları yudumlamak ve bizleri orada karşılayan Fenerbahçe Dernek Başkanı Ali Ezelsoy’un kendileri tarafından yaptırdıkları 4 adet ilköğretim okulunu Milli Eğitim’e devrettiklerini dinlemek...

Kırıkhan’a gelip stada kurulduğumuzda sıcakta iyiden iyiye bastırmaya başlamıştı. Maç başlıyor. Perşembe akşamı seyrettiğimiz Düzcespor yine iyi mi iyi başlıyor maça. Ev sahibi takım ise, o da fena değil. 21. Dakikada attığımız nefis gol. O golü size anlatmak istiyorum. 33 nolu formamızı ıslatan Emre Pehlivan sol kenar oyuncusu. 18  içinde o kadar güzel bir çalım atıyor ki sormayın. Sol bekinden stoperine önüne kim gelirse çalımlıyor. Kalecinin solundan ağlara top gittiğinde inanın sevincimi anlatmak imkansız.

Oyun sürüyor. Onlarda iyi. Devre 1 – 0 galibiyetimizle bitiyor. İkinci yarı başlar başlamaz 5 nolu futbolcumuz Oğuzhan’ın sakatlanması Düzcespor için dezavantaj. Oğuzhan’ın yerine Zihni giriyor. Takım iyi mi iyi. 58’de Kemal çıkıyor, 16 nolu Gökhan giriyor. 84’te 10 nolu İsmail çıkıyor, 11 nolu Özgür giriyor. Bu dakikalarda top her iki kaleye gidip geliyor. Golümüzü atan Emre yine nefis vuruyor topa. Top kaleciden dönüyor. O dönen top 85. Dakikalarda bizim kalemize geliyor. 25 nolu futbolcuları Alican müdafaamızın hatasını affetmiyor ve kale ağlarımızla buluşan top hem liderliğimizi hem de galibiyetimizi elimizden alıyor. Tabi ki beraberliğe de şükürler olsun demekten başka çaremiz yok. Haydi hayırlısı.

Önümüzdeki hafta yine deplasman için Trabzon yollarındayız. Kalın sağlıcakla.

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları