Düzcespor neresi ?
1985 yılında Damla gazetesine muhabir olarak işebaşladım. O yıllarda Düzcespor Türkiye 2.liginde mücadele ediyor, futbolcular Basmacılar çarsısında bulunan(İş Bankası Üstü) lojmonda kalıyordu. Düzce Belediyesine ait bu lojmanda Düzcespor yönetiminin toplantı salonu da vardı. Bugün Düzcespor 50. Yılına giriyor. Benim gazetecilige başladığım dönemde Düzcespor’un mülkiyeti kendisine ait olmasa bile bir lojmanı, bürosu vardı. Bugün Düzcespor’un kendisine ait ne lojmanı, nede Düzcespor kulübünün bir bürosu mevcut. Aradan geçen yıllarda Düzcespor sürekli geriye gitti. Düzcespor’u yönetenler, Düzce’yi yönetenler Düzcespor’u maalesef sahipsiz bıraktı. Hep günlük düşünüldü, günü kutarmanın peşine gidildi. Bugün Düzcespor tabelası olan bir lojman ve kulüp lokali yok.Düzcespor sığıntı gibi Belediyenin sosyal tesislerinde.

MAMUŞAYI BIRAK DÜZCESPOR’A BAK

Düzcespor yıllardır Düzce Belediyesine bağımlı kaldı. Aziz Yıldırım dönemini saymasak (1991-1992-1992-1993 sezonları) Düzcespor’un kaderi hep Belediye başkanlarının elinde oldu. Seçim dönemlerinde Düzcespor için tesis yapma, sürekli gelir getirecek proje konusunda sözler veren başkanlar koltuğa oturduklarında bunları unuttu. Elbette Düzce Belediye başkanları maddi olarak Düzcespor’a katkı sağladı ancak çevre illerimize baktığımızda Belediyenin kentin takımına yaptığı katkı çok komik. Düzcespor gibi hiçbir sürekli geleri olmayan bir takım maalesef Düzce Belediyesine mahkum. Düzce Belediye başkanı Mehmet Keleş göreve geldiği ilk günden biri sürekli Düzcespor’a tesis sözü verdi. Önceki dönemde Şıralıkta bulunan arsaya temel atma girişimde bulundu ancak bu tesise dönüşmedi. Başkan Keleş ikinci kez göreve geldiğinde yine Düzcespor’a tesis sözü verdi. Son seçimlerden önce eski Düzce Lisesi karsısında bulunan eski Cumhuriyet okulunun Düzcespor tesisi olacağını söyledi. Maalesef gelinen nokta ortada. Başkan geçtiğimiz günlerde “Mamuşa” ‘ya spor salonu yapma sözü verdi. Bizde bir söz vardır. Kelin merhemi olsa.. Düzce Belediye başkanı Mehmet Keleş Mamuşa’dan önce Düzcespor’a verdiği tesis sözünü yerine getirmeli. Başkan göreve geldiği ilk günden itibaren Düzcespor’a  destek veriyor ve onun desteği olmasa  takım ligde mücadele edemez. Mehmet Keleş isterse bu tesisi hayata geçirir ve adını Düzcespor tarihine altın harflerle yazdırır. Şıralık’ta arsa tesis yapılmayı  bekliyor. Bu Mehmet Keleş bu tesisi yapar. Ben buna gönülden inanıyorum.

DÜZCESPOR ŞAMPİYON OLUR MU?

Düzcespor şampiyon olurmu. Geçen 3 haftalık lig maratonunun ardından bu soruya muhatap oluyorum. Şampiyonluk için konuşmak çok erken. Yalnız bir gerçek bu kadro geçen sezondan çok daha iyi oyunculardan kurulu. Futbolcular arasında uyum iyi. Teknik patron İskender hoca hırslı bir yapıya sahip. Yönetime gelince sezona şampiyonluk parolası ile başlamadı ve futbolculara verdiği her sözü yerine getiriyor. Şimdilik her şey iyi gidiyor. Bir iki yenilgi alınınca durum değişirmi bunu hep birlikte göreceğiz. Yönetimin şampiyonluktan çok daha önemli projeleri var. İnşallah bunlara hayata geçirir. Bana göre Mehmet Saygun başkanlığındaki yönetim son yılların en uyumlu ve çalışkan yönetimi.

DÜZCESPOR SİTESİ ACEMİCE

Düzcespor yönetimi tarafından Düzcesporsitesi hazırlanıyor daha doğrusu hazırlattırılıyor. Düzcespor ‘un eksiklerinden biri olan bu sitenin hayata geçmesi iyi oldu. Profesyonelce hazırlandığı söylenen sitede çok eksikler var. Siteyi hazırlayan Emrah  ve Ozan Tuzcu kardeşler kimseye fikir sormuyor, araştırmıyor, sadece siteye antenman ve maç resimlerini koyuyorlar. Fikir sorsalar bizde aklımızın erdiğince onlara yardımcı oluruz. Gelelim sitediki eksikliklere:

-Yönetim kurulunun tamamının isimleri yok. Sitede sadece görev dağılımında görev alanların isimleri var ancak bu kişilerin ne resimleri, ne meslekleri sitede yazmıyor. Ben bunları yazmıştım

-Düzcespor tarihi ile ilgili bilgi yok. Oysa ben Düzcespor tarihini yazdım, kupa tarihini yazdım, gol krallarını yazdım. En azından basından bunlar takip edilebilir

-Futbolcuların sadece isimleri ve fotoğrafları var. Futbolcuların kariyerleri yazmıyor.

-Düzcespor alt yapıları ile ilgili bilgiler eksik. Alt yapı yönetimi ve teknik kadronun isimleri yok.

-Sitedeki fotoğraflar çok karanlık ve gereksiz çok fotoğraf konulmuş

-Düzcespor’un maç yapacağı rakiplerle ilgili bilgiler yok.

Emrah ve Ozan kardeşler. Umarım benim bu eleştirilerimi dikkate alırsınız. Ben 30 yılı aşkındır bu işi yapıyorum hala soruyorum, araştırıyorum ve her şeyi ben bilirim demiyorum.

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları