Ve ALİ FİDAN
Düzce’de vali değişiklikleri artık yadırganmıyor. 16 yılda 9 vali değişikliği ile Giresun’dan sonra ikinci sıradayız.

Vali değişiklikleri istikrarsızlığın göstergesidir. Bunun sorumlusu da eski dönemlerde görev yapan milletvekilleridir. 14 yıllık iktidar süresinde ilk defa bir bakan çıkardık. Bunun için yeni dönemden umutlu olduğumuzu yazmıştım.

Yatırım alan iller arasında 69. sıradayız. En yakınımızdaki Bolu, çok eski il olmasına rağmen bugünlerde bile aldığı yatırımlarla 37. sıradadır.

İki büyük deprem yaşamış ve yıkılmış bir şehrin bırakın yardım almayı, unutulmuş olması üzücüdür.

İki yılı dolmadan bir valinin görevinden alınması bu açığı büyütüyor. Göreve gelen bir vali insanları ve çevreyi tanıyamadan değiştiriliyor. Düzce’de farklı bir durum var ki, destek yerine köstek olunuyor. Kendisi yararlanamayacaksa yapılacak her işe karşı çıkılıyor. Bilerek yanlış bigiler veriliyor.

Deprem sonrası Eski İstanbul Caddesi üzerinde ayakta kalan nadir binalardan birini en az 10 kişi  “Bu binayı ben yaptım” diye göstermişti. Bürokratlardan biri, “Ben böyle yer görmedim” diye şaşırırken, başka biri de “en iyisi Düzce’de birşey yapmamak, çünkü ne yaparsan yap, birileri karşı çıkıyor” demişti. Burokratları davet edip kendine ait olmayan tesisleri benim diye tanıtan işadamları (!) var.

Ve ALİ FİDAN

Yaklaşık 1.5 yıl görev yapabildi. Üstelik çok kritik bir dönemde. Buna rağmen başarılı oldu. Bir ziyaretimizde projeleri konuşmuştuk. Çok önemli şeyler vardı. Hevesle ve ilgi ile beklerken tayini çıktı. Müsteşarlık gibi çok önemli bir göreve getirildi.

Ali Fidan kısa görevi süresinde herkesin valisi oldu. Devletin sıcaklığını sokaktaki insanlara, çocuklara herkese gösterdi. Her an halkla içiçe oldu. Sıcak ve güler yüzü ile onu hatırlayacağız.

Başarılar diliyorum.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları