Karanlık Gecenin Nurlu Sabahı
Sevgili dostlarım 15 Temmuz Gecesi dostları ve düşmanları hayrete düşüren büyük bir sınav verdik. Koynumuzda beslediğimiz dost bildiğimiz dindar bildiğimiz melek gibi görünen şeytanların istilasına uğradık Türk Milleti olarak. Millet olarak, devlet olarak hükümet olarak, ordu olarak iyi niyetimizin sağlığımızın kurbanı oluyorduk neredeyse. Bir şeyi unuttuk kırk yıllık kani olur mu yani kırk yıl insanları, dini istismar ederek kendini mehdi ilan edecek kadar sapıtmışların tuzağına düşüyorduk.

İslam alemini perişan eden tefrikanın şucu bucu akımların tuzağına düşüyorduk. Millet olarak vatan şairimizin Mehmet Akif’in girmeden tefrika bir millete düşman giremez sözünü manasını bilmeden şiir gibi okuduk. Veee Sonunda Akif’imizin toplu vurdukça yürekler bunu top tank sindiremez gerçeğini dünyaya duyurduk, ispat ettik Türk Milleti olarak.

Dostlarım Dünya’da böyle demokrasi dersi veren Vatanı, bayrağı namusu, şerefi için tankların üzerine çıkan altına giren bir millet görülmemiştir. Türk milletini kendi evladı, kendi askeri, kendi uçağı, kendi tankı, kendi ordusuyla yıkmak isteyenlerin hevesleri kursaklarında kaldı.

Kazdıkları kuyulara Allah’ım kendilerini düşürdü. Kullandıkları paşalar maşaya döndükçe çıldırdılar. Dünya’ya demokrasi dersi vermek isteyen vatan evlatları Atatürk’ün “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü bilen Türk Milleti’nin birliği beraberliği bir bütün oluşu karşısında acizliklerini gördükçe hayal kırıklığına uğradılar.

Dostlarım şimdi devlet, millet, ordu, hükümet, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, köylü, kentli, genç, yaşlı, esnaf ve halk olarak o kara geceden ders birleşme, kenetleşme ibret olma zamanıdır.

7 Ağustos Pazar günü demokrasi nöbeti sona eriyor. Şimdi kafa kafaya vererek sağcısı-solcusu, alevisi-sünnisi, iktidarı-muhalefeti millet olarak silkinme, kendimize, gelme vatanımızı Atatürk’ün istediği muasır medeniyete ulaşma zamanıdır.

Türk’e Türk’ten başka dost yok. İstanbul’daki Kurtuluş Günü şenliklerine vatanımızı seven herkes gitmelidir. Vatanımızın tüm meydanlarında tele konferansla takip edelim. Başkomutanımızı ve Türk’ün şahlanışını gururla izleyelim. Güneş ufuktan şimdi doğar yürüyelim arkadaşlar. Utandıralım dünyayı.

Sevgi, saygı ve hürmetlerimle...

Burhan Tutkun 4 Ağustos 2016


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları