Düzce için
Yazmaya uzun bir ara verince yeniden yazmak zor oluyor. Birikimler insanı nereden başlaması gerektiğine zorluyor ve öteliyor.

Aslında Düzce’ye kırgınım, Ama yaşadığım, çocuklarımın yaşayacağı yer olması kırgınlığımı gölgede bırakıyor. Yıllarca yazdım ne oldu, kırgın olsam ne olacak?

Gençliğimizde Düzceli olmak ile övünürdük. Şimdilerde Düzceli olduğumuz için utanır duruma geldik.

Bu kadar çok  doğal zenginliğin bulunduğu bir  bölgede yer alan Düzce, adeta yokluğu yaşıyor. Yaylaları var, yolları yok. Şelaleri var ulaşımı yok. Ormanları var bakanı yok. Kaplıcaları var tesisi yok. Denizi var plajlarına bakan yok. Tarihi kalıntıları var, bilen yok. Turizm çalışmaları yapılıyor, otelleri yok. V.s. Bunlar ilk akla gelenler.

AKP’ye en çok destek veren illerin başında Düzce. Ama bunu hizmete çevirecek vekilleri de olmadığı için şansız  bir varlık yaşıyor. Neyse ki, yıllar sonra Düzce’den hükümete bir bakan girdi. Kişiliği ve kariyeri ile ulusal basında da dikkatleri üzerine çeken Dr. Faruk Özlü bir umut oldu.  Ancak bu umut destek ve birlik olmakla  gerçeğe dönüşebilir.

Düzce’de herkes görevini  yapıyor, koşuyor, koşuşturuyor. Ama tek başına… 100 kiloyu tek başına kaldırmaya çalışıyor. Oysa 10 kişi biraya gelse yük de 10 kiloya düşecek ve çok rahat taşınacak. 

Biz ne zaman siyasi değil de Düzce için düşünürsek birşeyler yapılır.

Bir sokakta oturanların siyasi görüşleri farklı olabilir. Aynı olması mümkün değil ama, sokağı beraber paylaştıkları için onarmak, süpürmek, eksiğini gidermek zorundadır.

Gelin bu birlikteliği Düzce için paylaşalım…

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları