Nereye Düzzcespor
Çok ilginç ve sürpiz bir sezonu geride bıraktık. Yeni sezon öncesinde hedef şampiyonluk ,sezon sonunda zar zor kümede kaldık. İlginç ve sürpriz bir sezon diyorum çünkü Düzcespor daha ligin ilk haftalarında “Burası benim yerim değil, benim yerim amatör” der gibiydi. Rakiplerimizde”Olmaz, biz varken sen küme düşme” der gibi sürekli puan kaybetti, sürekli Düzcespor’un kümede kalması için yenildi. Şans yıllar sonra Düzcespor’a güldü. Bence kümede kalmamız tam bir mucize. Bu futbolla, bu anlayışla kümede kalmamız şans olarak yorumlanır.

YİNE DERS ALMAYIZ

Yıllardır millet olarak geçmişteki hatalarımızdan ders almıyoruz. Balık hafızalı bir milletiz. Düzcespor 2015-2016 sezonunda yaşadığı sıkıntıyı neredeyse her sezon yaşıyor . Nedir bu sıkıntılar derseniz. Yönetimin geç oluşması. Göreceksiniz bu ay yada en geç Haziran ayında Düzcespor kongresi var. Yine yönetim geç oluşacak. Hatalı transferler. Göreceksiniz 2016-2017 sezonunda yine dış transferler izlenipte alınan isimler yerine. Eşin, dostun, siyasilerin tafsiyesi ile olacak. Teknik adam yine büyük bir sürpriz olmadığı takdirde yukarıdan birileri tarafından gönderilecek yada ttafsiye edilecek. Bu kısır döngü sadece Düzcespor için geçerli değil, neredeyse tüm takımlar için geçerli.

YİNE BELEDİYE ALACAK

Düzcespor’un kongresi zorunlu. Bu ekonomik şartlarda Düzcespor’u birilerinin ortaya çıkıp alması hayal ötesi. Yine mecburen Düzce Belediyesi desteğinde yönetim oluşacak. Düzce Belediye başkanı Mehmet Keleş belki birilerini yönetimi alması ikna etmeye çalışabilir ancak geçmişte yaşanan acı tecrubeler nedeniyle bu girişimlerin sonuçsuz kalacağını tahmin ediyorum.Takımı başkanın destek vereceğim sözü ile alacak isim varsa bile iyi düşünmeli. Geçmişte bu sözler tutulmadı. Her kongrede olduğu gibi yine bazı isimler ortaya çıkabilir ancak yıllık en az 1.5. milyon lira tutarındaki gideri ödeyecek yönetimi oluşturmak çok zor  . Uzun lafın kısası kongrede yönetim Düzce Belediye destekli olacak. Benim önerim oluşacak yönetimin cebinden para çıkmayacak, nasılsa para Düzce Belediyesinin giderlerinden karşılanacak hiç değilse yönetimde Belediye çalışanları değil bu işi bilenler olmalı. Yöneticilik deneyimi olan, futbol ve teknik adamlık geçmişi olan ve en önemlisi maçlara gelecek  isimler yönetimde bulunmalı.           

DÜZCE’Lİ FUTBOLCULAR

Yıllardır hep yazıyorum. Düzcespor’un kurtuluşu alt yapı diye. Düzcespor alt yapısı malum. Ne doğru dürüst yönetimi, ne teknik adamı ve nede futbolcusu var. Düzcespor alt yapısı kaderine terk edilmiş görüntüde.Bu yıllardır aynı. Alt yapısı olmayan Düzcespor kadrosunda Düzce’li futbolcu yok. Transfer komiteleri Düzce’li futbolcuları izlemiyor. Onları görmüyor. Soruyorum şimdi. Düzcespor kadrosunda oynayan futbolcuların çoğunluğunun kapasitesi amatördeki futbolcularımızdan çok mu iyi. Yeni sezonda takımın ağabeyleri Düzce’li olmalı. Sercan Özçelik.Serkan Öz. Ersin Veli. Bülent Çakmak ,Burak Boz, İlhan Aydın benim aklıma gelen ilk isimler.Düzce amatör takımlarından en az 3-4 futbolcu kadroya alınmalı. Düzcespor’un başarılı olduğu sezonlarda kadroda en az 6-7 futbolcu direkt oynuyordu. Artık bu realite göz önüne alınmalı.

SON SÖZ

Her şeye rağmen takımı kümede bırakan,Düzcespor formasını ıslatan futbolcu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Elbette içlerinde bu takımın düşmesini isteyenler olabilir ancak kümede kalmasını isteyenler çoğunluktaydı ve bunu gösterdiler. Yönetim futbolculara verdiği sözleri tutmadı. Düzcespor Düzce’nin markası. Yeni sezonda artık bu olumsuzlukları yazmak istemiyorum. Düzcespor için yeni bir sayfa açılmalı. Bu arada Başkan Mehmet  Keleş Düzcespor’a tesis sözünü ne zaman tutacak merak ediyorum. Yıllardır aynı şeyleri söylüyor. Hiç değilse tesisin temeli atılsın.

 

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları