Bu yönetime sahip çıkın
31 yıldır hasbelkader basının içindeyim ve dolaylı olarak Düzcespor yönetimlerini biliyorum. Bu güne kadar Düzcespor tarihinde sayısız yönetimler geldi geçti. Geride kalan yönetimler ile ilgili yorum yapmıyorum. Konumuz Mehmet Saygun başkanlığındaki mevcut Düzcespor yönetimi.

BU YÖNETİM ÇOK FARKLI

Onca başkan ve onlarca yönetim görmüş bir olarak mevcut Düzcespor yönetiminin çok farklı olduğunu söyleyebilirim. Bir kere listeler hayali hazırlanmadı. Başkan Mehmet Saygun yönetimine almayı düşündüğü isimlerle tek tek görüştü ondan sonra listeyi hazırladı. Başkan göreve gelmeden Düzce Belediye başkanı ile görüştü. Mali tabloyu oluştururken her türlü kötü olasılıkları göz önüne aldı. 5 yıllık bir plan yaptı. Bugün Düzcespor yönetimi göreve geldiği ilk günkü gibi hırslı ve istekli. Her maçta takımın yanındalar. Futbolculara, teknik adamlara ve personele alacakları günü gününe ödeniyor. Yönetim basınla ve taraftarla çok iyi uyum içinde. Biz habere değil, haber bizim ayağımıza geliyor. Yönetim günü kurtarmayı değil Düzcespor’a tesis ve sürekli gelir getirmeyi hedefliyor ve bunun için önemli mesafe kat etti. Tesisleşme artık hayal olmaktan çıkacak. Tesis projesi neredeyse onay bekler duruma geldi. Düzcespor alt yapısı tamamen farklı isimlerden oluştu. Alt yapının tesisi var. Özetlemek gerekirse bu yönetime Düzce sahip çıkmalı. Sahip çıkılarken lafla değil. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş geçtiğimiz sezon Düzcespor’a ne kadar kaynak aktardıysa bu sezonda aynı katkıyı yapmalı. Düzce Ticaret Odası en azından 2-3 deplasman masrafını karşılamalı. Düzce Dernekleri Düzcespor’un İstanbul ve Ankara deplasmanlarını organize etmeli. Bu takımın bir kuruş geliri yok üstelik eski borçları ödemeye devam ediyor. Bu sezon kimse şampiyonluk beklemesin. Yönetim hedef şampiyonluk değil , hedef Düzcespor’un ayağının yere sağlam basması. Bu arada ara transferde kaliteli 2-3 futbolcu alınırsa şampiyonlukta neden olmasın.

SADIK DİK VE BOLUSPORYÖNETİMİ

Osmanlıspor kulüp başkanı Sadık Dik Düzcespor’a büyük emekleri olan bir isim. Düzcespor’da kulüp başkanlığı ve yöneticilik yapan Sadık Dik’i çok yakından tanıyorum ve zaman zaman görüşüyorum. Osmanlıspor’dan Düzcespor’a futbolcu transferi konusunda gelsinler ne istiyorlarsa vereyim diyor. Düzcespor yönetiminin ara transfer döneminde Sadık Dik ile sıkı bir temas kurmasında yarar var. Yine Düzcespor yönetimi sezon öncesinde Boluspor yönetimini ziyaret etmiş ve bu ziyaret sonrasında Boluspor Necip Çarıkçı futbolcu konusunda Düzcespor’a katkı yapacaklarını söylemişti. Yönetim tekrar Boluspor’un kapısını çalmalı.

SONSÖZ

Düzcespor tarihinde projeleri 5 yıllık hedefle göreve gelen bir yönetim hatırlamıyorum. Mehmet Saygun başkanlığındaki yönetimine önce maddi olarak sahip çıkmak zorundayız. Bu yönetim samimi. Bu yönetim Düzcespor’dan bir şeyler almak için değil vermek için gelmiş. Mehmet Başkan maddi imkanlarını zorluyor. Düzce Belediye Başkanı, Düzce Valisi, Düzce milletvekilleri, Düzceli siyasiler, Oda ve dernek başkanları kısacası Düzceliyim diyen herkes bu yönetimin yanında yer almalı. Bakanımız Faruk Özlü’nün Düzcespor’u yakından takip ettiğini biliyoruz. Kendisinden Düzcespor çok şeyler bekliyor. Bu yönetim desteklenirse inanın Düzcespor’un 4-5 sezon sonra süper ligde oynaması kesinlikle hayal değil. Yönetime önerim geniş katılımlı bir Düzcespor gecesi tertip edilmeli. Bu gecede Düzcespor masaya yatırılmalı .


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları