Bana bir harf öğretenin...
Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum

    Mevlamız’dan sevgili peygamberimize nazil olan kutsal kitabımız Kuran’ın ilk emri OKU olmuştur. Allahımız’ın elçisi ilim Çin’de de olsa arayın bulun’</strong>&nbsp;diyerek okumanın ilim öğrenmenin nedenli önemli olduğunu ümmetine bildirmiştir.
    Bazı kelimeler, cümleler vardır makalelere, kitaplara, romanlara sığmaz. Az söylenir fakat çok şey ifade eder. HZ ALİ’nin (r.a.) bin dört yüz küsür evvel öğretmenler için söylediği gibi BANA BİR HARF ÖĞRETENİN KIRK YIL KÖLESİ OLURUM. Bu ibretli sözden sonra öğreten ve öğretmenlerimiz için başka bir şey söylemeye gerek duyulur mu? Tüm öğreten ve öğretmenlerimize, ustalarımıza sevgiler saygılar sunar ellerinden öperiz. Ebedi aleme göçenlere de Allah’tan rahmet dileriz.
    24 Kasım Öğretmenler gününün öğretmenlerimize yurdumuza, milletimize hayırlı olmasını dilerim. Şu zor günlerde talebesi olan ailelere Allah yardım etsin, güç kuvvet versin. Çocuklarımıza da zihin açıklığı versin. ONLAR MİLLETİMİZİN GELECEĞİDİR.
    Genç nüfusumuz Avrupa’da irili ufaklı sekiz, on devletten fazla. Avrupa’nın bizi istememesinin gelişmemizi çekememesinin sebebi bu. Genç nüfusuyla sosyal, ekonomik ve kültürel kalkınmamızla yarınlarımızı düşünmek istemiyorlar. Biliyorlar ki büyük Atatürk’ün dediği gibi TÜRK MİLLETİ ZEKİDİR, ÇALIŞKANDIR, DÜRÜSTTÜR, AZİMLİDİR. Avrupa’da, dünyada güç ve söz sahibi olmamızdan çekiniyorlar. Çünkü büyük dedelerine adaleti, dürüstlüğü, temizliği öğrettik. Bizim unuttuğumuz güzel hasletlerimizi onlar tatbik etti ve sanayide, teknikte, teknolojide bizi geçtiler.
    Atatürk öğretmenlere YENİ NESİL SİZİN ESERİNİZ OLACAKTIR diyerek öğretmenlerimize büyük sorumluluk yüklemiştir. Büyükler sevgisini, küçükler saygısını gösterirse, birbirimize saygılı olursak dünyada bizi kimse tutamaz. Aramızı hiç kimse açamaz. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyi, güneyiyle, Türkü, kürdü, lazı, çerkezi, tatarı, arnavutu, boşnağı, rumu, ermenisiyle bir bayrak altında buluşur ayrımcılık yapmazsak bileğimizi hiç kimse bükemez.
    Genç kardeşlerimiz, yavrularımız bizim düştüğümüz hatalara siz düşmeyin. Birbirinizi sevin, kenetlenin, kucaklaşın, ‘etnik kökenleri’ sorun yapmayın. SEVGİNİN ÇÖZEMEDİĞİ DÜĞÜM YOKTUR.
    Yunus ne güzel demiş SEVELİM SEVİLELİM DÜNYA KİMSEYE KALMAZ.
    Sözlerimi öğretmen ozan Ali Rıza Binboğa’nın şarkısında olduğu gibi noktalıyorum.
    “Öğretmen kutsaldır ana gibi, Öğretmen kutsaldır baba gibi”


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları