EY... ADALET!..
Şair Eşref'e sordular: "Neden o zehirli taşlamalarında çoğu kez isim kullanmıyorsun?Kimin için yazıldığın belli değil..."

Eşref: "Ne olacak, bütün alçaklara uygulanıp, numarasız gözlük gibi kullanılsın diye..." cevap verir.

Zannedersem bu yol en emin ve en güvenilir yol. Hissesi olan alsın ve zata mahsus davalardan kurtulalım diye...

Uzun bir aradan sonra bilgisayarımın başına oturduğumda neler düşündüğümü ve neleri hesap ettiğimi anlatamam. Çünkü ADALET'in sadece bir bayan ismi olduğunu ve KANUN' ların belli kişiler için işlediği ve belli kişilerin haklarını koruman için var olduğu kanaatine vardıktan sonra bu yola başvurdum.

Şimdi gelelim konumuza...

Öyle kişiler tanıyorum ki!..

Onur, Gurur, Haysiyet ve Şeref'den hiç nasiplenmemiş hatta "İnsanlık" gibi Ulvî bir makamın yanından bile geçmemiş olduğunu gördüm.

Bu mazlum Milletin vergileri ile ve o günlerin kıt kanaat bütçesi ile yapılan Milli varlıkların haraç mezat peşkeş çekilmesinden sonra "Babalar gibi satarım.." diyenlerin bugün Allah'a hesap verdiğine inandığımdan kul hakkına dikkat ediyorum.

Hani derler ya her zaman "Adalet bir gün herkese lazım olacak.." işte ben Adaletin herkese lazım olacağı inancında olduğum için sık sık Atasözlerine baş vururum. En çok sevdiğim söz ise " Rüzgar eken fırtına biçer..."

Bakın Adalet nerede lazım olacak onu konuşalım isterseniz..

Bu ülkenin 30 senedir kanayan yarası olan TERÖR gazilerine 980 Tl. maaş bağlanılan ülkede 15 Temmuz Darbe girişiminde yaralanan gazilere 3.203 Tl. maaş veriliyorsa işte burada ADALET  lazım olur.

Askerliğini er olarak yapanlara sembolik bir maaş bağlanır. Bu da 2014 verilerine göre 35 Tl. biz bunu abartalım 2016 verilerine göre 80 Tl. diyelim. Ben bunu biraz daha da abartayım 160 Tl. diyeyim. Kendi nefsime sorayım bu para için insan kendini mermilerin önüne atar mı? veya Şehit olur mu?... Zannetmiyorum.. Ama birileri de çıkıp "Tabii ki ölecekler, onlar ölmek için maaş alıyorlar..." diyorsa işte burada da ADALET lazım..

Diyeceksiniz ki bu verileri nereden alıyorsun.. Ne yalan söyleyeyim sosyal medyada bunların kuruşu kuruşuna hesaplanmış paylaşımları var...

Askerliğin Milli ve Ulvî bir görev olduğunu biliyoruz. Bu görevi de öyle para ile pulla ölçmek hiç bir faninin harcı değil hatta hakkı değil. Herkes haddini bilecek.

Birileri çıkıp bu işi para için yapıyorlar diyorsa, işte ben orada avazım çıkana kadar  "Eyyy Millet!... Adalet bir gün herkese lazım olur.." 'Bunları yargılayacak ve bu Milletin içine su serpecek bir makam yok mu?' diye bağırasım geliyor.. Birde bu Millet yüzüne hakaret eder gibi bu sözleri söyleyen kişilere maaş veriyor.

Biz bu coğrafyanın çocuğuyuz.. Sıkıntılarımız bir, kaygılarımız bir, hasretlerimiz ve hasletlerimiz bir.. Pekala bunlar ne?... Bunlar kim?..

Bunlar "Keşke Yunanlılar galip gelseydi..." "Keşke İngilizler gitmeseydi daha rahat ederdik..." diyen ve Yunan ve İngiliz'le iş birliği yapan hainlerin zürriyeti...

Evet ne demiştik "Adalet bir gün herkese lazım olacak...". Belki biz bunu fani dünyada görmeyeceğiz Adaletin düzgün işlemesini ama Allah "ADİL" ismi gereğince bir gün bunları da MİZAN'a koyacak. Bu Milletin hakkını gasp edenlerden birini gönderdik, darısı diğerlerinin başına.....


Son Yazıları

2018.07.09 - Nasıl kurtuluruz!...
2018.03.17 - SAYIN VALİ'MDEN ARZUHALİMDİR..
2018.02.01 - NİHAYET BÖLÜNDÜK!...
2017.08.14 - MEMNUNUZ..
2017.03.10 - EY! AKIL SAHİPLERİ...
2017.02.04 - REFERANDUMDA ALGI MÜHENDİSLİĞİ..
2016.10.14 - EY... ADALET!..
2016.05.05 - Algı...

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları